Wpisy

Facebook wyprze albumy?

Jesteśmy na co dzień otaczani dużą ilością zdjęć wszelakich. Powstaje coraz więcej portali społecznościowych, na których jest przesyt artystycznych wytworów naszych aparatów. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu, który może robić zdjęcia w niezłej jakości, trafiające później na Facebook’a czy Instagrama.

Dzisiejsza rzeczywistość nie lubi próżni. Internet nie znosi tej próżni jeszcze bardziej. Pełen jest kolorowych obrazków, które coraz częściej zastępują treść. Łatwiej jest za pomocą dwóch kliknięć dodać zdjęcie niż sformułować myśli w kilku(nastu) zdaniach. Jesteśmy coraz bardziej wygodni, chcemy otrzymywać wszystko jak najszybciej, najlepiej nie ruszając się z miejsca. Nasza firma pragnie pójść na kompromis i pozostać przy tradycyjnych formach zdjęć, ale także idąc z duchem czasu umożliwia zamawianie odbitek cyfrowych w formie on-line, co jest niezwykle wygodne i szybkie. Wywołanie zdjęć i później umieszczenie ich w albumie to jednak coś więcej niż zwykłe zdjęcia.

To uporządkowana w sposób chronologiczny historia, do której dokładamy kolejne wspomnienia. Często bezcenne. Posiadanie takiego albumu skłania nierzadko do refleksji, zatrzymania się na moment, powrót wspomnieniami do innych czasów. Nie zastąpi tego nigdy Facebook, w których mamy często wirtualnych znajomych, z którymi nie usiądziemy przy wspólnych zdjęciach i nie będziemy cieszyli się chwilą. Wywołanie zdjęć przywołuje piękne wspomnienia, którymi czasem nie chcemy się dzielić z innymi ludźmi. Zachowujemy je tylko dla siebie, a album to nasz wielki skarb, który odkopujemy, by napawać się dłużej minionymi chwilami.

odbitki cyfrowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *