Wpisy

Sesja fotograficzna z dzieckiem: co warto wiedzieć i jak się przygotować?

Pierwsze tygodnie i miesiące życia naszej pociechy to niepowtarzalny czas. Dziecko zmienia się z dnia na dzień, powoli zaczyna rozpoznawać członków rodziny, uśmiechać się, a potem raczkować i chodzić. Pamiątka, która będzie nam przypominać ten niepowtarzalny okres naszego życia, zawsze jest wyjątkową rzeczą. Dlatego warto rozważyć zrobienie sesji fotograficznej z niemowlęciem, która pozwoli nam zachować te chwile na dłużej.

Co musimy wiedzieć przed sesją z noworodkiem?

Nie chcemy, żeby wydarzenie było stresujące dla naszego dziecka lub dla nas. O ile kilkuletni szkrab może lepiej poradzić sobie z tym zadaniem, o tyle wyjątkowo ważny jest komfort noworodka i niemowlęcia. Warto więc znaleźć profesjonalnego fotografa, który już nie raz zajmował się robieniem sesji noworodkom. To podstawa wygody i bezpieczeństwa dla dziecka. Fotograf powinien wiedzieć, jak odpowiednio ułożyć niemowlę i jak zrobić to delikatnie.

Kiedy już wybierzemy profesjonalistę, należy ustalić termin sesji. Zwykle sesja z noworodkiem jest robiona około dwóch tygodni po porodzie, dlatego nasz fotograf powinien być gotowy na ustalenie dokładnego dnia po wyjściu mamy z dzieckiem ze szpitala.

Sesje z noworodkami trwają do kilku godzin, warto więc uzbroić się w cierpliwość. Wykonywane są w większości w domu młodych rodziców.

Sesja z niemowlakiem

Tutaj zadanie jest nieco trudniejsze. Niemowlak w trakcie sesji prawdopodobnie nie będzie spał tak, jak często zdarza się to noworodkom. Robienie sesji fotograficznej niemowlakowi może być o wiele prostsze, kiedy weźmiemy ulubioną zabawkę czy kocyk malucha.

Duże znaczenie będzie miało też nasze nastawienie ? spokojny i pozytywnie nastawiony rodzic to weselsze i spokojniejsze dziecko. Nasze uśmiechy i radość mogą przekonać pociechę, że właśnie dzieje się coś radosnego i nie ma się czego bać!

Starsze dzieci

Tutaj może być trudniej ze względu na ruchliwość dziecka, ale mamy też w ręku spory atut ? możliwość rozmowy z dzieckiem. Przed sesją powinniśmy spokojnie wyjaśnić mu, na czym będzie polegać to wydarzenie i w jaki sposób będzie przebiegać.

Powinniśmy pamiętać, że dziecko będzie lepiej czuć się podczas sesji wypoczęte i wyspane, a także najedzone. Dzięki spontaniczności malucha mamy szansę na uzyskanie niepowtarzalnych kadrów.

Po czasie razem ze swoim dzieckiem będziecie mogli oglądać w albumie zdjęcia 10×15 i wspominać dawne czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *