Wpisy

Kilka porad dla fotografa ślubnego

Fotografowanie ślubów to niełatwa i wymagająca dziedzina fotografii. Aby wykonywać zawód fotografa ślubnego, potrzebna jest wszechstronność, duże poczucie estetyki, wyczucie momentu i umiejętność uchwycenia emocji. Nie każdy miłośnik zdjęć jest w stanie zapanować nad specyficznym przebiegiem takiego wydarzenia, które notabene wymaga także niezłej kondycji fizycznej. Przygotowaliśmy kilka porad dla osób, które interesują się zawodem fotografa ślubnego, jak i dla par, które szukają odpowiedniej osoby do utrwalenia tych wyjątkowych chwil.

a1
Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z powagi i odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa w dniu ślubu. Każdy fotograf jest zobowiązany do wykonania wysokiej jakości fotorelacji z uroczystości oraz przyjęcia weselnego. Trafione kadry i profesjonalne podejście jest o tyle ważne, że takie zdjęcia będą pamiątką na całe życie i zapisem niepowtarzalnych momentów. Dlatego nie można pominąć żadnej ważnej chwili, detalu czy atmosfery całej uroczystości. Każdy moment jest wyjątkowo ulotny i nie da się go drugi raz powtórzyć.

Na samym początku, jeszcze przed samym ślubem, należy sporządzić odpowiednią umowę, w której fotograf i przyszła para młoda określą datę, miejsce uroczystości, czas trwania fotoreportażu czy ilość albumów z gotowymi odbitkami cyfrowymi. To bardzo ważny punkt przygotowań, ponieważ wszystkie ustalenia powinny być jasno określone, aby każdy wiedział za co płaci, oraz jak ma wyglądać jego praca.

Jeśli umowa z parą młodą zawiera wykonanie zdjęć podczas przygotowań w dniu ślubu, należy pojawić się w domu panny młodej bądź pana młodego o ustalonej godzinie. Ważne jest ujęcie takich detali jak obrączki, kunsztu wykonania sukni ślubnej czy ostatnich chwil przed spotkaniem się przyszłych małżonków. Niezmiernie ważne jest sfotografowanie emocji podczas zobaczenia się narzeczonych w ślubnych strojach.

Podczas uroczystości ślubnej istotne jest zachowanie powagi oraz przestrzeganie zasad właściwej postawy. Należy pozostawać niezauważonym, nie zasłaniać widoku członkom rodziny czy przeszkadzać księdzu w prowadzeniu mszy. Nie utrudniajmy pracy także innym osobom jak np. kamerzyście. Także podczas przyjęcia weselnego na uwadze miejmy to, żeby nie zakłócać tych wyjątkowych chwil nikomu z zaproszonych gości.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *