Wpisy

Album lepszy od komputera?

Niegdyś fotografie przechowywano w rodzinnych albumach, opasłych tomach, pełnych zdjęć. Popularne było wystawianie obrazów w ramkach, które stały na półkach komodach czy stolikach. Wraz z nastaniem ery fotografii cyfrowej dużo zmieniło się w tej kwestii. Dzisiaj większość osób przechowuje tysiące zdjęć na dyskach komputerów, zewnętrznych bankach pamięci czy wirtualnych serwerach. Aby zobaczyć album z rodzinnej uroczystości czy wakacji trzeba włączyć urządzenie lub połączyć się z Internetem. Co w tym przypadku jest lepsze? Tradycja czy nowoczesność?

3178745137_02cee566a4_bCoraz więcej osób postanawia wywołać zdjęcia i wyeksponować je w albumach fotograficznych. Do łask wracają odbitki cyfrowe, dzięki którym otrzymujemy papierową wersję plików komputerowych. Fotografie drukowane są na wysokiej jakości papierze, do wyboru matowym lub błyszczącym. Nowością są powierzchnie satynowe, które łączą w sobie obie wcześniej wymienione wersje. Możemy zdecydować się na odbitki w wielu rozmiarach, dopasowując ich wielkość do naszego albumu lub konkretnej ramki na zdjęcia. Wiele punktów fotograficznych oferuje również wzbogacenie zamówienia o kolorowe ramki, napisy czy specjalne sposoby kadrowania.

Co ciekawe, nie musimy osobiście wybierać się do fotografa, aby zamówić komplet zdjęć. Złożenie zlecenia odbywa się za pomocą strony internetowej lub specjalnej aplikacji, która jest do pobrania na stronie firmy świadczącej usługi fotograficzne. W ciągu kilku minut wybieramy z dysku komputera interesujące nas obrazy, określamy ich rozmiar, wybieramy rodzaj papieru, a także dodajemy uwagi dla laboranta, jeśli składamy nietypowe zamówienie. Następnie system zapisuje nasze zlecenie i przekazuje je do realizacji. Po odbiór paczki ze zdjęciami również nie musimy wybierać się osobiście. Jeśli zechcemy, kurier przywiezie nam przesyłkę do domu. Bez ruszania się z ulubionego fotela możemy skompletować najpiękniejsze wspomnienia i umieścić je w gustownym albumie fotograficznym.

Dla osób, które lubią oryginalne pomysły i woleliby utrwalić wspomnienia w sposób niebanalny i inny niż zwyczajne odbitki, dobrym rozwiązaniem będą spersonalizowane gadżety. Kubek z własnym zdjęciem, poduszka z podobizną ukochanej osoby czy koszulka z wakacyjną fotografią to niektóre z przykładowych realizacji, jakie można wykonać w zakładach fotograficznych. W ten sposób możemy sprawić komuś oryginalny prezent lub samemu stworzyć dla siebie niepowtarzalną pamiątkę.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *