Wpisy

Fotografia sportowa. W pogoni za zdjęciem

Sport to bardzo przyjemna część naszego życia, kojarzona z relaksem, odprężeniem, odstresowaniem się, zdrowiem, ciekawymi ludźmi. Jeśli jednak przyjdzie nam zająć się fotografią sportową, to nagle poprzeczka wędruje dużo wyżej. Sport to emocje, więc profesjonalny fotograf sportowy musi potrafić je odpowiednio uwiecznić na zdjęciu, co nie należy to najprostszych czynności. Nie trzeba odwiedzać wielkich stadionów, jeździć na najważniejsze wydarzenia na świecie, żeby wywoływanie zdjęć sprawiło wiele radości.

6206032728_897d6e6814_zCzasem fotografowanie biegaczy w parku, czy grających w piłkę dzieci, jest o wiele trudniejszym zadaniem. Najważniejsi są ludzie i ich pasje, cele, pokonywanie przeciwności losu, adrenalina. To wszystko musi zmienić się na jednym zdjęciu, więc potrzeba nie lada umiejętności, żeby udało się to osiągnąć.

Nie można zapomnieć także o sprzęcie. Jeśli zależy nam na szczegółach, to niezbędna będzie dłuższa ogniskowa. A w przypadku sporych odległości, jakie dzielą fotografa od zawodnika, konieczna jest pomoc teleobiektywu, który skróci dystans między widzem a sportowcem, dzięki temu emocje wzrosną.

1350250361_e29967d579_zSport to nie tylko emocje, ale również dynamika, więc polecamy skorzystać z usług szybkiego autofokusa, który jest w stanie błyskawicznie wyostrzyć obraz. Możemy dzięki temu elastycznie reagować na zwroty akcji, dynamikę zdarzeń, zaskakujące sytuacje. Żadne świetne ujęcie nam nie umknie. Skoro mamy wielkie emocje, to czasem pojawia się stres i brak stabilizacji aparatu. W takiej sytuacji polecamy zakupić odpowiedni statyw czy monopad. Ponadto, warto zainwestować w wysokiej jakości lampę błyskową czy wyzwalacz radiowy, co zapewni nam kontrolę nad światłem. Przy okazji pozbędziemy się problemu długiego naświetlania zdjęcia, tym samym unikając rozmycia.

Zważając na sporą dynamikę, należy ustawić prawidłowy czas otwarcia migawki, co ma znaczenie dla stabilizacji. Otrzymamy nieporuszone zdjęcie. Należy wybierać najjaśniejsze obiektywy, a także postawić na wysoką czułość ISO. Efekt będzie widoczny natychmiast. Potrzeba trochę praktyki, żeby dojść do perfekcji.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *