Wpisy

Nie rób tego w domu

Zaczynamy rozwijać się fotograficznie, coraz więcej pieniędzy inwestujemy w sprzęt, a wywoływanie zdjęć sprawie nam jeszcze większą radość. Powoli rozglądamy się za lustrzanką. Nie wystarczy jednak dobry aparat, żeby robić najwyższej klasy zdjęcia, podobnie jak kucharzowi najlepsze garnki. Trzeba się nim odpowiednio posługiwać. Mamy lustrzankę i nie zawahamy się jej użyć.

7921233618_60afd3e2ed_zJeśli macie w rękach lustrzankę, to już jest pierwszy krok do sukcesu. Teraz mamy dla was kilka wskazówek, dzięki którym unikniecie banalnych błędów. Przede wszystkim trzymajcie swój sprzęt dwiema rękami. Lewą trzymamy obiektyw i korpus, natomiast prawą łapiemy za spust i grip. Jeśli nie zastosujemy się do tego, zdjęcia mogą nam wyjść mocno rozmyte.

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc temperatury także rosną, więc nie polecamy pozostawianie naszej lustrzanki w samochodzie. Może nie tylko się nagrzać, ale również uszkodzić przez panującą wilgoć wewnątrz. Poza tym, ktoś może nam ją ukraść, a taki aparat nie jest wart mało. Czasem zdarza się, że mamy nieszczelny dach i aparat zwyczajnie nam zamoknie. Matryca mocno odczuje nasze nieodpowiedzialne zachowanie.

Jeżeli dobrze trzymamy aparat, teraz należy wybrać odpowiedni tryb. Aby można było poczuć różnicę, nie polecamy korzystania z automatycznego trybu. Lepiej samemu się dokształcać, próbować wiele ustawień metodą prób i błędów. Co prawda, aparaty posiadają coraz inteligentniejsze tryby, jednak ludzki umysł i sokoli wzrok sprawiają, że wszelkie tryby wymiękają. Nie we wszystkich dziedzinach komputer jest w stanie zastąpić człowieka.

Ważnym elementem każdego aparatu jest bateria. Docenimy jej pracę szczególnie podczas długich wypadów, dlatego warto o nią dbać i nie wyłączać bardzo często aparatu. Polecamy po prostu pozostawić aparat włączony, a stan czuwania sam się włączy, pobierana jest minimalna ilość prądu.

Nie należy zapomnieć o matrycy, która jest bardzo czułą częścią naszej lustrzanki. Wrażliwa na zmiany temperatur, a także wstrząsy czy wilgotność. Zakazane jest samemu grzebanie. Większość aparatów wyposażonych jest w system czyszczenia sensora i dzięki ultradźwiękom możemy wyczyścić matrycę. Jeżeli to nie poskutkuje można ostrożnie odkręcić obiektyw i zaradzić problemowi poprzez specjalną gruszkę. Dmuchanie ustami absolutnie zabronione.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *