Wpisy

Sesja zdjęciowa. Część 2. Pozowanie do zdjęć

Tak jak obiecaliśmy w poprzednim artykule, dzisiaj kontynuujemy wątek sesji zdjęciowej. Na początku chcemy zaznaczyć, że nie ma problemu bez rozwiązania, więc nawet z sytuacji kryzysowej można wyjść obronną ręką. Dlatego nigdy nie wierzymy osobie, która twierdzi, że źle wychodzi na zdjęciach, jest niefotogeniczna, nie może patrzeć na siebie na odbitkach cyfrowych. Każdej osobie można zrobić wspaniałe zdjęcia. Jednak wymaga to dużego nakładu pracy, profesjonalnego sprzętu, odpowiedniego makijażu i… pozowania do zdjęć. To właśnie tą ostatnią umiejętnością chcielibyśmy się zająć w niniejszym artykule.

7772687922_248300b06c_zPozujący musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności teatralnych. Modelka musi być trochę aktorką. Nie ma jednak uniwersalnej pozy, którą należy przyjąć, aby fotografia przykuła uwagę wszystkich. Każde zdjęcie inne. Każde opowiada inna historią i wymaga indywidualnego podejścia. Są jednak zasady, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Zaczynamy od rys twarzy. Jeśli zależy nam, żeby były bardziej wyraziste, wtedy nie cofajmy głowy. Jeśli tak zrobimy, jest ryzyko, że na zdjęciu ujrzymy drugi podbródek, kontury twarzy będą nieco rozmyte. Zatem polecamy wyciągnąć szyję nieco w górę. Natomiast głowa powinna być pochylona odrobinę do przodu. Możemy wyglądać trochę śmiesznie, ale końcowy efekt nam się spodoba. Jeśli chcemy wyjść na zdjęciu bardziej naturalnie, wtedy dobrym rozwiązaniem będą rozchylone usta. Ale musi to być wykonane w sposób perfekcyjny. Uśmiech z lekko zamkniętymi ustami, który powoli rozchylamy.

Większość osób nie przepada za zdjęciami z profilu, lecz ustawianie się idealnie na wprost obiektywu jest sztuczne, więc „złotym środkiem” będzie… półprofil. Zerkamy na przedmiot położony obok fotografa. Staramy się skupić na nim swój wzrok, przez co wychodzimy na bardziej rzeczywistych. Następna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to garbienie się. Taka poza skutkuje niezbyt atrakcyjnym zdjęciem. Ręce powinny być czymś zajęte, aby ułożenie było naturalne. Jest kilka pozycji dłoni, których nie stosujcie pod żadnym pozorem, czyli zakazane jest krzyżowanie rąk, zakładanie, obejmowania tułowia. Wychodzimy na osoby ponure, zamknięte w sobie, mając dodatkowo nienaturalny uśmiech. Porażka pod każdym względem.

Wcześniej spróbujmy pozować w domu, przed lustrem, sprawdzić, czy wszystkie sztuczki dają dobry efekt wizualny. Można zweryfikować, czy skrzyżowanie nóg w postawie stojącej sprawia, że wady naszej budowy przestają mieć znaczenie. Eksperymentujmy do woli w domu. Wtedy przychodzimy na sesję dobrze przygotowani, co dobrze zobrazują zdjęcia. Pamiątka na wiele lat.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.