Wpisy

Sesja zdjęciowa. Część 1. Makijaż

Decydujemy się na sesję zdjęciową. Profesjonalną, taką z prawdziwego zdarzenia, której efekty na długo pozostaną w naszej pamięci. To ma być prawdziwy, artystyczny majstersztyk, żeby samo wywoływanie zdjęć było czystą przyjemnością. Aby tak się stało, należy spełnić kilka niezbędnych warunków.

Od początku musimy zdać sobie sprawę z tego, że obiektyw ma zupełnie inne oko niż człowiek. Potrafi zwrócić uwagę na detale, które później niestety są widoczne na zdjęciu, dlatego właściwe przygotowanie przed sesją do podstawa. Oczywiście nie obejdzie się bez pomocy fachowej makijażystki, która często bierze udział przy różnego rodzaju sesjach, więc jej doświadczenie jest kluczowe. Potrafi elastycznie dopasować makijaż do otaczającej aury, światła, miejsca. Cały czas współpracuje z fotografem. Zgrany duet.

Jeśli mamy do czynienia z ciepłym światłem, wtedy zalecane są podkłady złociste lub brzoskwiniowe. Dodatkowo warto zastanowić się nad wykorzystaniem wszelkiego rodzaju bronzerów, takich jak róże w odcieniach brązu czy beżu. Nie można również pominąć odpowiedniego cienia. Światło ciepłe pozwala na używanie ecru, brązów, czekolady, czy pomarańczy. Pod żadnym pozorem nie używajcie porcelanowych barw, które mogą naszą twarz ochłodzić, sprawić, że będzie ona przygaszona, smutna, bezbarwna.

Zupełnie inaczej należy podejść do makijażu, jeśli pracujemy z miękkim światłem, które wymaga spokojniejszego malowania, subtelnego przejścia z jednego koloru w drugi, aby nie można było dotrzeć wyraźnych różnic pomiędzy kolorami. Naturalność to klucz sukcesu przy tego typu świetle.

Natomiast oświetlenie kontrastowe to zupełnie inna para kaloszy. W tej sytuacji najistotniejsza jest nadanie odpowiedniej gładkości naszej cerze. Kości policzkowe muszą być podkreślone dość wyraźnie, aby został uzyskany efekt trójwymiarowości. Ponadto, taki makijaż powinien wyróżniać się mocno podkreślonymi oczami czy ustami. Wyrazistość ponad wszystko! Kompletnie na innym biegunie znajduje się makijaż do zdjęć czarno-białych, które wymagają bardziej precyzji niż zabawy paletą mocnych barw.

Następne wskazówki dotyczące sesji zdjęciowej znajdziecie w kolejnym artykule, do lektury którego już dzisiaj zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.