Wpisy

Artysta w świecie techniki

Każdy zawód jest specyficzny i wyróżnia się na tle innych. Nie inaczej jest z fotografem ślubnym, na którego barkach ciąży odpowiedzialność. Musi sobie zdawać, jak ważny jest to dzień dla pary młodej. Zdjęcia ślubne to pamiątka, która pozostaje najdłużej w ich życiu, często znajdując dla siebie miejsce na ścianie w domu. Bardzo często pracę fotografa traktujemy w uproszczony, a zarazem bardzo niesprawiedliwy sposób. Wydaje nam się, że fotograf kojarzony jest tylko z kilkoma pojęciami, takimi jak wywołanie zdjęć, odbitki cyfrowe, obiektyw, flesz. Nie znając specyfiki zawodu – kierujemy się stereotypami. Mocno krzywdzące.

fotograf_2344020Profesjonalny fotograf jest łączy w sobie umysł ścisły, a jednocześnie swoją wrażliwością musi zobaczyć więcej niż widzą inni. Fotografia to sztuka przez duże ?Sz?. Ta na najwyższym poziomie jest dostępna tylko dla nielicznych, którzy muszą posiadać wiele cech, by wznieść się na piedestał w tej trudnej branży. Trzeba się spotkać pośrodku swoich ambicji i wizji. Należy zdać sobie sprawę, że to jest najważniejszych dzień w życiu tej szczęśliwej dwójki ludzi. Dlatego niekiedy są bardzo zestresowani, chcą mieć dopięte wszystko na ostatni guzik, żeby nie mieć później żadnych niemiłych niespodzianek.

Podobnie jest z fotografem, który każdego dnia musi się doszkalać, inwestować w sprzęt, szukać nowinek technicznych. Próbować, próbować i… jeszcze raz ćwiczyć refleks, odpowiednie wyczucie czasu. Trening czyni mistrza w każdym fachu. A w fotografii niezbędna jest także doza talentu, dzięki której możemy dostrzec zupełnie coś innego w fotografii. Coś magicznego, co para młoda zapamięta na długie lata.

Pozdrawiamy, Fotopakiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.